O mne

Lifestyle and health coach, Zmena životného štýlu je na dosah

Víťazím pohybom

Poradím ti, ako urobiť najlepšiu zmenu vo svojom živote. Sám som si tým prešiel a mal som šťastie, že som mal pri sebe hŕstku verných ľudí, ktorí ma podporovali. Pomôžem ti, aby si si viac veril, aby si získal sebavedomie i priateľov. Podporím ťa pri tvojom prvom kroku k zmene a podržím ťa, aby si vytrval.

Cesta k víťazstvu

Narodil som sa 27.5. 1992 v meste Lučenec na Slovensku. Už počas základnej školy som sa rozhodol pre životnú zmenu a začal som veľmi disciplinovane chodiť na box. Inšpiroval ma otec a jeho ľudskosť, silný charakter a jedinečná osobnosť boli pre mňa veľkou oporou. Patrí mu moja najväčšia vďaka za ďalšie pokračovanie k víťazstvám v mojom živote.

V roku 2006 som vyhral svoj prvý zápas a vedel som, že box bude pre mňa vždy obrovskou vášňou. Čoskoro si moje úspechy všimol aj reprezentačný tréner boxu a vtedy som začal boxovať za Nitru. Víťazstvá začali prichádzať raketovým spôsobom. Stal som sa osemkrát majstrom SR a viackrát som reprezentoval Slovensko na medzinárodných turnajoch, či už na majstrovstvách Európy a aj majstrovstvách sveta. Boxoval som medzi mužmi českú extraligu, ligu BoxingOne, kde sme sa s tímom stali víťazmi celej ligy a patrili sme medzi slovenskú elitu.

Neskôr ma zaujal aj kickbox a už v prvom roku svojho účinkovania som išiel po šiestich zápasoch reprezentovať Slovensko na Majstrovstvá sveta v kickboxe do Turecka v 2013, kde som vybojoval pre Slovensko bronz. V oboch športoch ma zaujímali aj samotné tréningy, tréningové jednotky, prípravy a trénerstvo celkovo. Začal som pomáhať a trénovať aj ostatných chalanov a aj baby na boxerské a kickboxerské súťaže. Celé prázdniny sme trávili sústredeniami s vybranými ľuďmi. Blížili sa majstrovstvá sveta v talianskom Rimini a ja vo svojich 22 rokoch som tam bol s mojimi zverencami ako reprezentačný tréner Slovenska. Podarilo sa nám obrovské víťazstvo a z Talianska sme si odniesli titul majstra sveta.

Ako aktívnemu športovcovi sa mi nevyhli rôzne zranenia. Niektoré ľahšie, ale aj vážnejšie, ktoré ma na dlhší čas odstavili. V roku 2014 som bol opäť v ringu reprezentovať Slovensko v kickboxe na Majstrovstvách Európy v Španielsku, kde som aj napriek zraneniu ruky získal bronz. O rok neskôr som reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v Dubline, kde som znova získal bronzovú medailu, ale po tomto zápase som sa s reprezentáciou rozlúčil. Do ringu som sa vrátil až v roku 2019, kedy som sa zúčastnil majstrovstiev republiky v boxe a stal som sa vicemajstrom Slovenska.

Klientom pomáham dosiahnuť ciele

Po návrate z majstrovstiev sveta 2015 som sa vrátil na rok pracovne do Írska, ale stále ma to ťahalo naspäť na Slovensko za trénerstvom. Chcel som pomáhať ľuďom svojimi znalosťami, poznatkami ohľadom cvičenia a podporovať ich na ceste za svojimi cieľmi. Vrátil som sa teda na Slovensko a naplno som sa do toho pustil. Klienti začali dosahovať svoje ciele a ja som mal z toho nesmiernu radosť a ešte viac ma to utvrdilo v mojom rozhodnutí.

Spoločne s bratom, Tommy Zoldom, sme začali budovať komunitu ľudí, ktorí sa zaujímali či už o box, alebo o cvičenie pre verejnosť. Dokázali sme vo fitnes centre v Lučenci vytvoriť pre verejnosť podmienky, ktoré sú na svetovej úrovni. Klientom dnes pomáhame dosiahnuť ciele na rôznych úrovniach. Či už je to posilnenie zdravia, lepšia kondícia, príťažlivejšia postava, spevnenie tela, naučiť sa boxovať, alebo mať jednoducho lepší pocit zo seba. Podporujeme rozhodnutie klientov pre úplnú zmenu celkového životného štýlu. Sprevádzame ich a radíme im od začiatku tejto cesty, pri postupnej zmene návykov až po úplnú transformáciu.

Sám sa neustále vzdelávam, čítam knihy, žijem aktívnym životným štýlom. Snažím sa prekonávať svoju komfortnú zónu a zažívam nové zážitky. Naposledy to bol skok z mosta, riadenie lietadla alebo fire walking. Okrem toho prednášam na školách o zdravom životnom štýle a som spoluorganizátorom pri rôznych environmentálnych akciách.

Vykroč aj ty za svojimi cieľmi a staň sa súčasťou komunity ľudí, ktorí sú na ceste za aktívnym a zdravým životným štýlom. Poď víťaziť pohybom!

David Zold

Vtiahni sa do poznania víťazstva

Referencie

Milan

22 rokov, Bratislava

“Dávidov prístup bol super, dalo mi to veľa po psychickej aj fyzickej stránke. Dávida odporúčam každému kto na sebe maká a nevie ako ďalej, každému kto stagnuje a nemá sparing partnera, ale aj všetkým, ktorí iba začínajú makať. David vám spestrí tréningy a určite vás posunie ďalej.“

Veronika

27 rokov, Banská Bystrica

“Si majster svojho remesla a zároveň aj veľký človek, ktorý pomáha ľuďom zlepšiť nielen telesnú schránku, ale aj duševnú, a to je najviac. Si vzorom pre mnohých. Ďakujem aj za tvoje motivačné videá, pomáhaš tým mnohým ľuďom.“

Monika

32 rokov, Lučenec

“Dávid ma nakopol k skvelým ranným tréningom. Je to úžasný človek a perfektný tréner. Dávid vám pomôže, ak neviete ako začať, máte nedostatok motivácie alebo len chcete niečo so svojím životom spraviť. Tréningy sú vynikajúce a chválim aj super partiu.“

Napísali o mne

O mne

David pomohol Nitre k výhre nad Brnom

David Zold sa zúčastnil súťaže v Brne, kde svojím vynikajúcim výkonom prispel k víťazstvu svojho družstva. Náš boxer v tomto stretnutí zaslúžene zvíťazil a pripísal dva body na konto slovenského družstva.

Celý článok prečítaš tu.

O mne

Medzi najúspešnejšími kickboxermi aj Lučenčan David Zold

Medzi najúspešnejšími športovcami za rok 2013, ktorých združuje Slovenský zväz kickboxu má svoje zastúpenie aj Lučenec. Cenu si prevzal aj David Zold (21) z lučeneckého klubu Fortis Team.

Celý článok prečítaš tu.

O mne

Skvelé! Bronz z Írska je v Lučenci

Jednu bronzovú medailu zo svetového šampionátu už vlastní. Nedávno k nej pridal ďalší bronz. Úspešný lučenecký pästiar a tréner David Zold si ho vybojoval na treťom najväčšom ostrove v Európe.

Celý článok prečítaš tu.

SPOJ SA SO MNOU

Rád ti poradím ohľadom tréningov, cvičenia či správnej životosprávy.